100- lecie kina w Pułtusku
pod patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk

Organizator: Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku
Współorganizatorzy: Samorząd Gminy Pułtusk, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Muzeum Techniki i Przemysłu wWarszawie, Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, Archiwum m.st. Warszawy Oddział w Pułtusku.

Patronat medialny: Pułtuska Gazeta Powiatowa, Tygodnik Pułtuski, Tygodnik Ciechanowski, Extra Pułtusk, Głos Pułtuska

 


Szanowni Mieszkańcy Pułtuska,

 

    ogromnie się cieszę, że mogę zaprosić Państwa na obchody tak ważnego wydarzenia, jakim jest 100 - lecie kina „Narew” w Pułtusku.

    Co najmniej pięć pokoleń pułtuszczan odwiedzały i odwiedzają pułtuskie kino. Po cyfryzacji i modernizacji nasze kino, zyskałodrugie życie. Od czwartku do środy możnaoglądać najnowsze filmy, także w projekcji 3D.

    To dla Państwa, mieszkańców naszego miasta, organizowany jest ten jubileusz.

    Pani Izabela Sosnowicz-Ptak - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, a tym samym kina „Narew” - postarała się, by rok 2015 był pełen interesujących wydarzeń. Dlatego, jubileusz będzie składał się z wielu przedsięwzięć ukazujących zarówno historyczne, jak i lokalne znaczenie naszego kina. Jednym z nich, będzie cykl pokazów filmowych, połączonych z wykładami video prof. Tadeusza Lubelskiego oraz prelekcjami zaproszonych wykładowców, przybliżającekulisy powstania wyświetlanych filmów. Odkryjemy na nowo dzieła zapomniane, które w sposób charakterystyczny wpisały się w historię polskiej kinematografii. Na pewno warto je sobie przypomnieć, albo zobaczyć po raz pierwszy.

    Mając nadzieję, że sam jubileusz oraz imprezyjemu towarzyszące, będą cieszyć się Państwa zainteresowaniem, już dziś zapraszam na wszystkie spotkania z filmem.

 

BURMISTRZ MIASTA PUŁTUSK

Krzysztof NuszkiewiczPROGRAM OBCHODÓW JUBILEUSZU

więcej
REGULAMIN LOSOWANIA NAGRÓD - pobierz


REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO - pobierz


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria

Mapa dojazdu

Kontakt

Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku

Pl. Teatralny 4, 06-100 Pułtusk

Tel. (23) 692 84 21; Fax. (23) 692 68 23

Mail: mckis.p@onet.pl

Nr. konta: 29 1240 5309 1111 0000 5044 3017